Tas nuostabus knygų pasaulis!


Pirmyn į gamtą.doc (15,5 kB)

 

dubysosrp@raseiniai.lt 

Dubysos regioninio parko direkcijos

Vyr.specialistė Laimutė Pečkaitienė, d. 8-614-13388

 Dubysos regioninis parkas

 

Dubysos regioninis parkas yra vidurio vakarų Lietuvoje. Didžioji dalis yra Raseinių rajone, ir tik nedidelė dalis – Kelmės rajone. Parko plotas – 10571 ha, direkcija yra įsikūrusi Raseiniuose. Parkas įsteigtas, siekiant išsaugoti Dubysos upės erozinio slėnio kraštovaizdį, jo gamtinę ekosistemą bei kultūros paveldo vertybes.

Labai įspūdingas plačiadugnis ir stačiašlaitis Dubysos senslėnis, išraižytas intakų, slėnių ir raguvų. Dubysa – viena gražiausių ir populiariausių Lietuvos upių, kuria vyksta vandens turizmas - plaukiojimas baidarėmis. Upės kilpos ir senvagės, miškais apaugę šlaitai, salpinės pievos, vandeningi ir sraunūs intakai, tekantys giliais slėniais, sudaro savitą ekosistemą, turtingą augalų ir gyvūnų rūšių. Čia atplaukia neršti lašišos, šlakiai, o į intakus - upėtakiai. Pliauginių draustinyje auga Gražusis ąžuolas, kuris yra valstybės saugomas kraštovaizdžio objektas. Parkas garsėja elniais.

Parke yra 5 piliakalniai, įspūdingas dubenuotasis akmuo (Žalpių kaime), aukščiausias Lietuvoje – Lyduvėnų geležinkelio tiltas. Betygalos miestelio puošmena – paminklas Vytautui Didžiajam. Ugionyse – vaizdinga liaudies klasicizmo stiliaus bažnytėlė. Maironio sodyba ir jos gamtinė aplinka saugoma Pasandravio memorialiniame draustinyje.

Pažvejoti galima Dubysos upėje, Ariogalos ir Luknės tvenkiniuose. Maudytis ir poilsiauti tinka Padubysio, Lakštingalų slėnio, Lyduvėnų, Kalniškių rekreacinės zonos, Luknės, Ariogalos tvenkiniai. Ariogaloje (net keliose kaimo turizmo sodybose) galima išsinuomoti baidares. Dviratininkams parengtas ir aprašytas 32 km maršrutas Raseiniai-Lyduvėnai-Raseiniai. Geriausios regyklos – Lyduvėnų, Betygalos, Aukštuonos, Padubysio piliakalniai. Yra 5 stovyklavietės. Slidinėjimo trasa su keltuvu yra kairiajame Dubysos upės šlaite, kelyje Raseiniai - Baisogala (500 m nuo kelio pagal upės tėkmę). Parke vyksta poezijos pavasarėlis.

 Šaltinis: https://www.dubysa.info/