Tas nuostabus knygų pasaulis!


Vokiečių karių kapinės

Milašaičiuose yra didelės I-ojo Pasaulinio karo laikų vokiečių karių kapinės. Pagal ant antkapių esančią informaciją šios kapinės atsirado 1915 m., kada ties Milašaičiais vyko dideli vokiečių ir rusų karių susirėmimai. Šiose kapinaitėse palaidoti ne tik vokiečių, bet ir rusų bei lietuvių kariai. Čia guli ne mažiau kaip 300 karių. 2015 m. rudenį šimtametis ąžuolinis kryžius, kuris jau buvo sutręšęs, pakeistas nauju ąžuoliniu ir buvo pašventintas renginio "Dubysos mūšiui 100 metų" metu. Padėkos žodį tariame tuomečiam Ariogalos kaimiškosios seniūnijos seniūnui p. J. Labanauskui, kuris parūpino ąžuolo medienos, tarėsi su meistrais dėl kryžiaus gamybos ir atvežė naują ąžuolinį simbolį į Milašaičius, kur kaimų bendruomenės "Milašaičių Dubysa" nariai jį pastatė senojo kryžiaus vietoje.

Kas atsakingas už šių kapų priežiūrą? Kodėl šios kapinės iki šiol valdžios institucijų visiškai apleistos? Ar norime sulaukti tarptautinio skandalo?

2014 m. rugpjūčio mėn. prasidėjo I-ojo pasaulinio karo vokiečių karių kapų tvarkymo darbai, kuriuos inicijavo kaimų bendruomenė "Milašaičių Dubysa" (vadovas - Nerijus Jarilinas) bei Milašaičių seniūnaitė p. Laimutė Jokilaitienė. Galbūt, pagaliau šios karių kapinaitės bus sutvarkytos tinkamai ir nuolat prižiūrimos? Prie šios akcijos kviečiame prisijungti visus geros valios žmones.

2014 m. rugsėjo 19 d. kapinaites aplankė istorikas Gediminas Kulikauskas, kuris mus palaikė ir paskatino nenuleisti rankų. Ačiū Jam už įkvėpimą ir gerą žodį. Kartu mes galime tikrai daugiau.

2016 - 2017 metais šias karių kapinaites neatlygintinai prižiūri kaimų bendruomenės "Milašaičių Dubysa" nariai ir Milašaičių seniūnaitė L. Jokilaitienė.