Tas nuostabus knygų pasaulis!


Straipsniai

Čia gali būti talpinami ir Jūsų straipsniai.

 

 

 

"Šylantys orai diena po dienos tirpdo sniegą, žadina augalus. Nors medžių kamienai ir šakos dar vis pliki, bet šaknys jau ruošia augalus naujam gyvybės ciklui: greitai ims brinkti pumpurai, prasikals pirmieji lapai. Todėl medžių šaknimis, kamienais ir šakomis būsimųjų pumpurų link ima kilti vanduo. Jis neša pumpurams žemės gelmėse surinktas mineralines medžiagas, angliavandenius ir vitaminus. Šie medžius naujam gyvenimui prikeliantys syvai vadinami sula. 

       Sula nuo seno naudota ir maistui, ir gydymui. Ir nekeista, nes ji - natūralus vitaminų šaltinis. Be to, joje gausu angliavandenių, mineralinių medžiagų ir mikroelementų (kalio, kalcio, bario, geležies druskų, fosforo, azoto, magnio, vario, natrio). Randama suloje ir įvairių organinių rūgščių, eterinių aliejų, sacharidų (gliukozė, fruktozė). Toks natūralus medžiagų "kokteilis" ankstyvą pavasarį kiekvienam yra labai naudingas. Šviežia beržų sula gydo skrandžio žaizdas, galvos skausmus, bronchitą ir kosulį, padeda valyti šlapimtakius, mažina organizme chloro ir šlapimo rūgšties kiekį. Ji rekomenduojama sergantiems inkstų akmenlige, sutrikus medžiagų apykaitai. Tinka ją gerti ir besiskundžiantiems reumatu, artritu ir podagra. Sula nuo seno naudojama plaukų ir odos priežiūrai, veidui prausti ir valyti. Reguliariai geriama sula gerina ir nuotaiką. Mat kraujyje padaugėja eritrocitų ir hemoglobino. Tuomet rečiau skauda galvą, sugrįžta geras miegas, mažėja irzlumas. 

       Pagal sulos gausą protėviai spėdavo vasaros orus: jei sula teka gausiai - vasara bus lietinga, jei silpnai - bus sausa."                                                                                                                                                                                                  

Informacijos šaltinis: žurnalas "Pasidarysiu pats“, 2011m. kovo mėn. Nr.

 

 

Informaciją parengė p. Valdas Kulišauskas.