Tas nuostabus knygų pasaulis!


Naujienos:

2017 m. gegužės 6 d. 12.00 val. Milašaičių Nukryžiuotojo Jėzaus parapijos bažnyčioje vyks Motinos dienai skirtas renginys "Gražiausi žodžiai ir dainos Tau, Mama!". Jums gyvai dainuos tarptautinių konkurso dalyvė ir laureatė Sigutė Trimakaitė (sopranas). Kviečiame visus į nemokamą ir prasmingą renginį.
 

2017 m. balandžio mėn. Raseinių rajono savivaldybės tarybos sprendimu Milašaičių kultūros namų salė grąžinta kultūros centro dispozicijon ir ja be jokių apribojimų galės naudotis visi Milašaičių ir aplinkinių kaimų gyventojai. Sveikiname Raseinių rajono savivaldybės tarybą, priėmus pagaliau protingą sprendimą. Informacijos šaltinis : https://www.raseiniai.lt/index.php?3527444297 . 

Tarybos posėdžio vaizdo įrašą rasite čia: https://e-demokratija.raseiniai.lt/video/ . 

 

2015 m. birželio mėn. minėsime Dubysos mūšio I-ajame Pasauliniame kare 100 metų sukaktį. Šiandien jau galime pasidžiaugti, kad žmoniškumas triumfavo, nes karių kapinaitės pradėtos tvarkyti.

 

Kaimų bendruomenės "Milašaičių Dubysa" bei Milašaičių "Caritas" nariai tvarkė I-ojo pasaulinio karo karių kapus, Esančius Milašaičiuse, bei uždegė pagarbos žuvusiems žvakeles ant jų kapų (2014 10 30).

 

Milašaičių "Caritas" nariai sutvarkė keletą nelankomų kapų Milašaičių kapinėse. Dėkojame jiems už rūpestingumą ir žmogišką gerumą (2014 10 30).

 

Š.m. rugsėjo 15 d. buvo organizuojama piligriminė kelionė į Šilinės atlaidus Šiluvoje.

 

Sėkmingai baigti Milašaičių pagrindinių kapinaičių tvorelės iš fasadinės pusės keitimo darbai. Ačiū visiems prisidėjusiems ir dirbusiems.

Jums dėkoja kaimų bendruomenė "Milašaičių Dubysa" ir Milašaičių seniūnaitė p. Laimutė Jokilaitienė.

Š.m. rugsėjo pirmosiomis dienomis prasidėjo ir sparčiai vyksta Milašaičių pagrindinių kapinaičių tvoros keitimo darbai, kuriuos organizuoja Milašaičių seniūnaitė p. Laimutė Jokilaitienė, Ariogalos kaimiškosios seniūnijos seniūnas p. Juozas Labanauskas.

Š.m. rugpjūčio mėn. prasidėjo I-ojo pasaulinio karo vokiečių karių kapų tvarkymo darbai, kuriuos iniciavo kaimų bendruomenė "Milašaičių Dubysa" (vadovas - Nerijus Jarilinas) bei Milašaičių seniūnaitė p. Laimutė Jokilaitienė. Galbūt, pagaliau vieną kartą šios kapinaitės, kur ilsisi keli šimtai kareivių, bus sutvarkytos ir prižiūrimos tinkamai? Kviečiame visus geros valios žmones prisijungti prie šios akcijos.

Š.m. balandžio mėn. 02 d. seniūno Juozo Labanausko ir seniūnaitės Laimos Jokilaitienės dėka yra genimi medžiai Milašaičių kapinėse. Dėkojame Jiems už gerus darbus.

Kovo mėn. seniūno Juozo Labanausko ir seniūnaitės Laimos Jokilaitienės iniciatyva Milašaičiuose ir aplinkiniuose kaimuose buvo greideriuojami žvyrkeliai. Ačiū Jiems!!!

Gyventojai kviečiami teikti paraiškas asbestinių stogų pakeitimui nauja danga: gyventojai kvieciami teikti paraiskas del asbesto stogu.pdf (64,1 kB)

Kaimų bendruomenė "Milašaičių Dubysa" švenčia gimtadienį. Linkime Jiems stiprybės pasirinktame kelyje. Kartu mes galime daugiau!!!


 

Š.m. sausio pabaigoje Milašaičių seniūnaitės bei kaimų bendruomenės "Milašaičių Dubysa" iniciatyva ir su Ariogalos seniūno pagalba Milašaičių km. centre prie bažnyčios išgenėti bei nupjauti avarinės būklės medžiai.
 

2014 m. sausio 9 d. Ariogalos seniūnijos salėje vyko seniūnaičių ir NVO organizacijų vadovų susitikimas su Raseinių r. sav. meru A. Mieliniu bei administracijos direktoriaus pavaduotoju A. Braukliu. Buvo giriamasi apie vis didėjantį finansavimą Ariogalos kraštui, bet paklausus, kiek lėšų bus skirta Ariogalos seniūnijoms 2014 m., nesulaukėme konkretaus atsakymo. 2014 m. jau prasidėjo, bet rajono biudžetas dar nėra patvirtintas, deja. Paklausus, kokiais kriterijais remiantis bus suteiktos patalpos NVO, kai Ariogalos biblioteka bus perkelta į darželio patalpas, ilgai patylėjus, buvo atsakyta, kad patalpos bus skirtos NVO, kuri parašys prašymą. Geras kriterijus ar ne??? Merui buvo primintas ir patalpų kaimo bendruomenei skyrimo klausimas, bet čia jis įžvelgė politikavimą. Kai kaimų bendruomenės "Milašaičių Dubysa" nariai (nepartiniai ir bent trijų partijų atstovai) prašo apleistų patalpų, kad būtų įrengtas sanitarinis mazgas (atvestas vanduo bei įrengtas tualetas), meras tai vadina politikavimu. Geras supratimas!!! Bet kai meras kalba apie skiriamus tūkstančius ar net milijonus Ariogalai, o negali pasakyti, ar bent vienas ariogališkių prašymas (sutvarkyti kelius, automobilių aikšteles, atvesti vandenį į kapines ir t.t.) bus išpildytas ir kada, tai ne politikavimas? Demagogijos viršūne galima pavadinti mero pasakytą frazę apie "500.000 Lt investiciją į šaligatvius". Labai gaila, kai nesuprantama pasakomų žodžių prasmė. Sakoma, kad 78000 Lt vandentiekio atvedimui į Ariogalos kapines biudžete nėra, bet 500000 Lt šaligatvio trinkelėms yra arba kad pinigų senosios poliklinikos rekonstrukcijai nėra, bet yra 300000 Lt jos galimam nugriovimui (aišku, griauti visada paprasčiau...beje, buvo užsiminta apie šio pastato privatizavimą!!!). Mums siūlo griauti už valstybės (t.y. visų mūsų) pinigus ir privatizuoti ne pastatą, o mažą lopinėlį žemės, kurio kaina bus juokingai maža...). Įdomu? Buvome graudenami, kad nėra lėšų žvyrui ir jo atvežimui, remontuojant kelius, bet su patosu sakoma, kad nupirkti reikia sunkiasvorį sunkvežimį (jam, t.y. automobiliui, taip pat pinigų yra). Kyla klausimas (ne apie pinigus, beje), ar Raseinių rajone meras ir administracija yra ar jos nėra??? Ostapas Benderis pasakytų, kad pati geriausia investicija į "Nagų, ragų ir kanopų" "fabrikėlį". Jūs klausit, kodėl? Atsakom, kad šiai įmonei reikia paskirti tuos 500000 Lt ir daugiau (gal ir ES milijonus ten nukreipti būtų galima), kad ji (t.y. savivaldybė) galėtų investuoti į orą, kuriuo kvėpuoja Raseinių valdininkija. Įkvėpus šio stebuklingo oro ir vėl bus galima žadėti (aišku, nieko tęsėti net nebūtina...), plepėti ir ant "sofkutės" pailsėti, jeigu kas pavargs nuo šio "sunkaus" darbo. O pats geriausias demagogas galėtų tapti rajono "meru". Štai kur geriausia idėja ir geriausia INVESTICIJA.

 

Raseinių PK informacinis pranešimas: Raseinių policijos pranešimas 2014.pdf (152,3 kB).

Nuo 2014 m. balandžio mėn. pradėsime spausdinti rašinius iš ciklo "Milašaičių pasaka", kur rasite daug įdomios informacijos apie tautos atstovus ir jų "gerus" darbus. 

2013 m. lapkričio 14 d. Milašaičių kultūros namuose vyko gyventojų susitikimas su Raseinių PK ir Ariogalos seniūnijos darbuotojais: K.Užemecku, D.Jonaičiu, J.Labanausku. Buvo aptartos visiems aktualios temos ir diskutuota, kaip galima išvengti galimų konfliktų bei teisės aktų pažeidimo.

Ūkininkai lapkričio mėn.  kviečiami į kursus:

KOmpleksines paramos reikalavimai Skelbimas2013-11-21.docx (2,5 kB);

Aplinkosauga skelbimas2013-11-15.docx (2,6 kB) .

 

Derliaus šventės metu Milašaičių kultūros salę pasiekė Raseinių rajono savivaldybės kultūros centro dovana - įgarsinimo įranga (dvi kolonėlės, stiprintuvas, mikšerinis pultas), kurią specialistei kultūrai įteikė kultūros centro direktorė p. Valdonė Balčaitienė. Ji, beje, pasidžiaugė "vaisių ir daržovių" prisistatymu, linksmąją rudenine viktorina bei milašaitiškiams įteikė ir simbolinę Pelėdą - kaip protingumo ir susitaikymo simbolį. Ačiū jai už parodytą dėmesį milašaitiškiams. 

Deja, net asmeninius kvietimus gavę, kai kurie Milašaičių svarbūs asmenys, į renginį eilinį kartą neatvyko. 

 

Š.m. spalio 24 d. buvo nugenėtos liepos, kurios auga medžių alėjoje prie Milašaičių bažnyčios. Dėkojame visiems padėjusiems! Darbams vadovavo Milašaičių seniūnaitė p. Laimutė Jokilaitienė ir Ariogalos kaimiškosios seniūnijos seniūnas p. Juozas Labanauskas.

Š.m. spalio 23 d. Ariogalos seniūnas gerb. Juozas Labanauskas organizavo Milašaičių kapinių išverstų metalo vartelių atstatymo darbus. Nepatikėsit, seniūnas pats asmeniškai dirbo ir vadovavo šiems darbams. Tokių mums seniūnų, kaip p. Juozas Labanauskas, Lietuvoje reikia!

Tą pačią spalio mėn. dieną Ariogalos kaimiškosios seniūnijos seniūnas suorganizavo Milašaičių ir aplinkinių kaimų žvyrkelių greideriavimo darbus, kuriems vadovavo naujai išrinkta Milašaičių seniūnaitė p. Laimutė Jokilaitienė. Lenkiame galvas prieš geradarius ir tariame jiems nuoširdų AČIŪ visų Milašaičių ir aplinkinių kaimų gyventojų vardu. 

Š.m. rugsėjo 02 d. Milašaičių kultūros salėje vyko seniūnaičio rinkimai. Buvo du kandidatai: Romanas Daujotas ir Laimutė Jokilaitienė. p. Laimutė, aiškiai išsakiusi savo poziciją ir pažadėjusi suvienyti visą kaimą, laimėjo rinkimus. Sveikiname p. Laimutę tapus Milašaičių seniūnaite.

Kaimų bendruomenės "Milašaičių Dubysa" atstovai š.m. rugsėjo 21 d. dalyvavo Raseinių 760-ies metų jubiliejaus šventėje ir eisenoje nešė savo vėliavą. Ačiū visiems padėjusiems mums ir prisidėjusiems prie puikios akcijos. Nuotraukas galite pamatyti mūsų paskyroje socialiniame tinklapyje www.facebook.com/milasaiciaidubysa . 

1. Kaimų bendruomenės "Milašaičių Dubysa" narė Marytė Adomaitienė neatlygintinai dalyvavo kraujo donorystės akcijoje, kuri vyko Raseiniuose rugsėjo 17 d. Ačiū visiems donorams!!! Nuotraukas galite rasti mūsų paskyroje socialiniame tinklapyje www.facebook.com/milasaiciaidubysa . 

 

2. Kaimų bendruomenės "Milašaičių Dubysa" nariai neatlygintinai dalyvavo kraujo donorystės akcijoje, kurią Raseiniuose surengė Kauno klinikų kraujo donorystės centras š.m. rugpjūčio 20d.

 

3. Š.m. liepos 21 d. praūžęs vėjas nulaužė didžiulę klevo, augančio šalia bažnyčios tvoros, šaką. Pastarąją nugenėjo ir supjaustė į malkas kaimų bendruomenės "Milašaičių Dubysa" narys p. Vaclovas Jonas Morkus. Ačiū Jam!

4. Š.m. liepos 8 d. Milašaičiuose kaimų bendruomenės "Milašaičių Dubysa" pastangomis įrengta tinklinio aikštelė. Visi norintys žaisti tinklinį vaikai ar suaugę laukiami kiekvieną dieną. Kartu mes galime daugiau!!!

5. Š.m. liepos 3d. Milašaičiuose lankėsi Raseinių rajono savivaldybės administracijos (administracijos vadovas p. Jonas Kurlavičius, vicemerė p. Gitana Rašimienė, žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vyr. specialistė p. Loreta Sirvidienė, kultūros centro direktorė p. Valdonė Balčaitienė, viešosios bibliotekos direktorė p. Daina Sutkevičienė) bei rajono tarybos ( p. Antanas Kilčiauskas) narių delegacija. Buvo sprendžiamas patalpų suteikimo kaimų bendruomenei "Milašaičių Dubysa" klausimas. Po keletos dienų mus pasiekė sprendimas, kad kultūros centro patalpos (salė ir pagalbinės patalpos) nebus privatizuotos ar perduotos Milašaičių kaimo bendruomenei, o Raseinių rajono savivaldybės administracija ieškos galimybės suteikti patalpas kaimų bendruomenei "Milašaičių Dubysa". Ką gi, laukiame. Visuomenė kiekvieną mėnesį bus informuojama apie šio klausimo sprendimo dinamiką.

Prabėgus vienam mėnesiui (2013 08 03) nuo apsilankymo Milašaičiuose, Raseinių rajono savivaldybės tarnautojai kaimų bendruomenei "Milašaičių Dubysa" "nesurado" ir nepasiūlė jokių žadėtų patalpų ar alternatyvų.

Jau prabėgo ir du mėnesiai (2013 09 03) nuo oficialios savivaldybės delegacijos vizito į Milašaičius, bet niekas nepasikeitė. Kaimų bendruomenė "Milašaičių Dubysa" ir toliau laukia žadėtų patalpų ir/arba dviaukščio pastato, kuriame įsikūrusi biblioteka, medicinos punktas, kultūros centras ir labdaros organizacija "Caritas", žadėto remonto. Mielieji, savivaldybei priklausiančiame pastate nėra sanitarinių mazgų (tualetų, o vandentiekis atvestas tik į medicinos punktą). Kas šiuos klausimus turi spręsti? Laukiam Jūsų atsakymų ir patarimų.